ŽICG

Aktuelnosti

Uručene zahvalnice zaposlenima sa jubilarnih 30 i 40 godina rada

Dodjela upriličena u čast Dana željezničke infrastrukture Crne Gore i jubileja 115 godina crnogorske željeznice
02. nov 2023
  167



U čast 2. novembra, Dana Željezničke infrastrukture Crne Gore i jubileja 115 godina crnogorske željeznice, izvršna direktorica ŽICG Marina Bošković zaposlenima sa jubilarnih 30 odnosno 40 godina staža, na prijemu u sjedištu kompanije, uručila je zahvalnice za dugogodišnji nemjerljiv rad i trud.

Vrijednost jednog preduzeća ogleda se u njegovim zaposlenima, a obaveza svakog dobrog menadžmenta je da to prepozna i uvaži, pa je tako kroz izmjene Kolektivnog ugovora, svim zaposlenima sa deset, 20, 30 i 40 godina neprekidnog rada, navršenih u ovoj godini, ŽICG uručila i jubilarne novčane nagrade.

„ŽICG jubilej obilježava prvi put na ovaj način – dodjelom zahvalnica radnicima sa dugogodišnjim, jubilarnim stažom. Uz sva materijalna dobra i infrastrukturu kojom upravljamo smatramo da se najveća vrijednost kompanije ne nalazi u bilansima već u snazi i posvećenosti njenih zaposlenih, a osim jubilarnih nagrada, i kroz ovaj lijep gest, želimo to i da pokažemo”, kazala je izvršna direktorica Marina Bošković.



Zahvalnice su primili sljedeći zaposleni:

Za 30 godina rada: Mirko Dujović, Darko Mujović, Milan Vulićević, Ilija Vulićević, Dragan Kovijanić, Vukosav Šćekić, Miloš Bošković, Neđeljko Vlaović, Darko Krgović.

Za 40 godina rada: Radislav Damjanović, Ljubiša Stanišić, Miodrag Kumburović.

Zahvalnica za 40 godina rada je naknadno uručena i kolegi Radovanu Pavićeviću.



Nagrađeni zaposleni nijesu krili oduševljenje i emocije zbog uručenih priznanja, koja su, kako su kazali, došla neočekivano, navodeći da su prvi put, za toliko godina rada, nagrađeni na ovaj način, te su se zahvalili na lijepom prijemu. Istakli su da im mnogo znači to što neko prepoznaje i cijeni njihov dugogodišnji trud, i zahvalnost uputili kako izvršnoj direktorici, tako i mendžmentu kompanije.

Nakon uručenja zahvalnica, sa rukovodstvom su u srdačnom tonu nastavili razgovor o svakodnevnim dešavanjima u kompaniji. Najviše ih je interesovalo rješavanje egzistencijalnih pitanja, a naročito zahtjev za raspodjelu sredstava stambenog fonda. Rukovodstvo ŽICG zajedno sa članovima Odbora direktora je u potpunosti pokazalo razumijevanje za njihove potrebe, a to su i dokazali kroz izradu Pravilnika, po kome nema povlašćenih, već je prednost data zaposlenima sa najviše radnog staža. U najkraćem roku, nakon sticanja svih zakonom predviđenih uslova, sredstva predviđena pomenutim pravilnikom će biti podijeljena.

Bošković je iskoristila ovu priliku i svim kolegama čestitala Dan Željezničke infrastrukture, koji i ove godine provode radno.

„U svoje ime i u ime Odbora direktora ŽICG, čestitam 2. novembar – Dan Željezničke infrastrukture, svim kolegama, koji svojim odgovornim i kvalitetnim radom doprinose razvoju naše kompanije i svakodnevno obezbjeđuju nesmetano i bezbjedno odvijanje saobraćaja”, kazala je Bošković.

Događaju su prisustvovali članovi menadžmenta i predsjednik Odbora direktora Radovan Vukić.



Podsjetimo, željeznički saobraćaj na teritoriji današnje Crne Gore uspostavljen je 16. jula 1901. godine dolaskom prvog voza iz Sarajeva i Mostara u Zeleniku. Osam godina kasnije, država Crna Gora počela je da gradi svoju prvu prugu, pa je tako na današnji dan 1908. godine, puštena u redovan saobraćaj uskokolosiječna pruga Bar–Virpazar. Projekat trase izradio je italijanski inženjer Roberto Paganini. Početak pruge, duge 43 km i 40 metara, bio je na 1,5 metar nadmorske visine na Pristanu, najvisočija tačka bio je tunel Sutorman na 659,5 mnv, a kraj pruge na 14 mnv u Virpazaru. Maksimalno dozvoljena projektovana brzina bila je 25 km/h.

Sredinom pedesetih godina prošlog vijeka počela je gradnja prve pruge normalnog kolosijeka Titograd–Bar, koja je svečano otvorena 29. novembra 1959. godine.

Foto: ŽICG, Zavičajni muzej Bar

  • Servis info
  • 14.05.2024
    Trenutno nema servisnih informacija
  • Prikaži sve
  • Korisni linkovi
  • ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...